Produkcja

17.02.2023
Produkcja

Produkcja

Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że głównym celem zakładów produkcyjnych jest jedynie produkcja, to praktyka pokazuje, że ludzie i maszyny to tylko jedna strona medalu. Podczas spaceru po zakładzie często zauważamy pracowników przeglądających obszerne dokumentacje, analizujących skomplikowane schematy, wypełniających papierowe formularze, checklisty, oraz inne różnorodne dokumenty. Czy warto zatem przemyśleć digitalizację tych procedur? Choćby dla tego, że Ctrl+F w dalszym ciągu okazuje się skuteczniejszym narzędziem do wyszukiwania niż tradycyjne przeglądanie spisu treści czy indeksu.

Zakłady przemysłowe coraz chętniej wprowadzają koncepcję Przemysłu 4.0, wykorzystując technologie IoT oraz czujniki do zbierania i przetwarzania danych. Dzięki temu uzyskują bieżące informacje o funkcjonowaniu zakładu, co umożliwia optymalizację pracy.

W ofercie posiadamy pełen zakres laptopów i tabletów dostosowanych do pracy w wymagających warunkach przemysłowych. Nasze urządzenia rugged charakteryzują się odpornością na upadki z wysokości do 180 cm, a także oferują ochronę przed zalaniem. Szeroki zakres temperatury pracy pozwala na ich zastosowanie w różnych środowiskach, zarówno w chłodniach, jak i hutach.


 

Zwiększ wydajność zakładu z tabletem nasobnym Realwear Navigator 520

Jak unikać przestojów, zwiększać wydajność pracowników i przyspieszać proces nauki? To pytanie nurtuje każdego pracodawcę. Odpowiedzią na te wyzwania jest Realwear Navigator - pierwszy komputer sterowany głosem, dostosowany do noszenia na głowie. Jego główną funkcją jest umożliwienie zdalnego połączenia z ekspertem, co pozwala na przekazywanie na żywo dźwięku i obrazu. Dzięki temu operator może być kierowany z odległości, oszczędzając czas i umożliwiając szybką diagnostykę w rozległych zakładach produkcyjnych.

Innym zastosowaniem jest możliwość opracowania cyfrowych instrukcji stanowiskowych, dzięki którym pracownik będzie prowadzony krok po kroku przez kolejne etapy montażu, mając przy tym wolne ręce.

Ile czasu pozwala to zaoszczędzić?

Artykuły branżowe

 • image
  2021-11-04 08:00:00 RealWear
  Pięć zalet wdrożenia urządzeń rzeczywistości wspomaganej

  W Przemyśle 4.0 to rzeczywistość rozszerzona (Augmented Reality) oraz rzeczywistość wirtualna (Virtual Reality) zwykle błyszczą w świetle jupiterów jako kolejny wielki skok zwiększający wydajność pracowników. W rzeczywistości te technologie nie zawsze okazują się praktyczne przy zastosowaniach w zakładach produkcyjnych czy stosowaniu przez pracowników terenowych, często powodując ich nadmierne rozpraszanie i związane z tym niebezpieczeństwa.

  I tutaj na scenę wchodzi  aR, rzeczywistość wspomagana (assisted Reality). Ale czym jest rzeczywistość wspomagana i czym różni się od rzeczywistości rozszerzonej?

 • smart glasses
  2022-12-12 14:06:00
  Smart glasses Vuzix dostępne w Elmark Automatyka!

  Do naszego portfolio urządzeń nasobnych napędzanych rzeczywistością wspomaganą i rozszerzoną dołączyły rozwiązania Vuzix. Czym są nagłowne komputery od czołowego amerykańskiego producenta i w jakich branżach sprawdzą się najlepiej? Przeczytaj.  

 • 2023-02-13 07:56:00
  Nowy RealWear Navigator 520 z większym wyświetlaczem Hyperdisplay

  RealWear 520, czyli następca flagowego RealWear 500, z większym wyświetlaczem Hyperdisplay. Został zaprojektowany w taki sposób, aby jeszcze bardziej ułatwić pracę w przemyśle oraz tam, gdzie pomocne staje się wykorzystanie komputera bez konieczności użycia rąk, za pomocą komend głosowych.

contact image

Zadaj nam pytanie