Służby mundurowe

17.02.2023
Służby mundurowe

Służby mundurowe

Obecnie komputer pokładowy nie musi już być trwale zamontowanym urządzeniem w radiowozie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby terminal policjanta umieścić w obudowie wytrzymałego tabletu lub notebooka, który można łatwo wyjąć ze stacji dokującej i używać go swobodnie na miejscu zdarzenia lub po prostu zabrać ze sobą na komendę po zakończeniu służby, tak jak prawdziwy komputer osobisty.

Oferowane urządzenia są odporne na upadki z wysokości do 180 cm (zależnie od modelu), wstrząsy, wibracje, a także oferują szczelność na poziomie nawet IP66. Dodatkowo, ekrany o jasności do 1200 nitów ułatwiają odczytywanie informacji nawet przy intensywnym oświetleniu, umożliwiając korzystanie z nich na zewnątrz w niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

W sytuacjach, gdzie laptopy fully rugged, takie jak Durabook Z14I i Getac X600, mogą okazać się zbyt ciężkie, lekką alternatywą są tablety. Ich przewagą jest nie tylko lekkość i poręczność, ale również możliwość wyposażenia ich w zintegrowane skanery kodów kreskowych, umożliwiające skanowanie dowodu rejestracyjnego czy dowodu osobistego. Dzięki temu policjanci mogą efektywnie korzystać z mobilnych rozwiązań, dostosowując się do różnorodnych warunków służbowych.

Nic nie stoi na przeszkodzie by z urządzenia korzystało więcej użytkowników – mamy tutaj do wyboru szereg możliwości autoryzacji użytkownika:

- czytniki linii papilarnych
- czytniki kart chipowych
- technologia Windows Hello Cam
- NFC

U obu producentów dostępna jest 36-miesięczna gwarancja na uszkodzenia mechaniczne, jednak w przypadku marki Durabook jest to niestandardowa opcja, która wymaga dopłaty. W obu przypadkach okres gwarancji może zostać rozszerzony nawet do 60 miesięcy.

Niezbędne w tej aplikacji są również akcesoria umożliwiające wygodną pracę w radiowozie. W ofercie dostępne są dedykowane stacje dokujące zapewniające ładowanie urządzenia, replikację portów, a także w specjalnej wersji podłączenie anteny zewnętrznej wzmacniającej odbiór sygnałów GPS, LTE i WLAN.

 

 

Artykuły branżowe

 • image
  2021-11-04 08:00:00 RealWear
  Pięć zalet wdrożenia urządzeń rzeczywistości wspomaganej

  W Przemyśle 4.0 to rzeczywistość rozszerzona (Augmented Reality) oraz rzeczywistość wirtualna (Virtual Reality) zwykle błyszczą w świetle jupiterów jako kolejny wielki skok zwiększający wydajność pracowników. W rzeczywistości te technologie nie zawsze okazują się praktyczne przy zastosowaniach w zakładach produkcyjnych czy stosowaniu przez pracowników terenowych, często powodując ich nadmierne rozpraszanie i związane z tym niebezpieczeństwa.

  I tutaj na scenę wchodzi  aR, rzeczywistość wspomagana (assisted Reality). Ale czym jest rzeczywistość wspomagana i czym różni się od rzeczywistości rozszerzonej?

 • smart glasses
  2022-12-12 14:06:00
  Smart glasses Vuzix dostępne w Elmark Automatyka!

  Do naszego portfolio urządzeń nasobnych napędzanych rzeczywistością wspomaganą i rozszerzoną dołączyły rozwiązania Vuzix. Czym są nagłowne komputery od czołowego amerykańskiego producenta i w jakich branżach sprawdzą się najlepiej? Przeczytaj.  

 • 2023-02-13 07:56:00
  Nowy RealWear Navigator 520 z większym wyświetlaczem Hyperdisplay

  RealWear 520, czyli następca flagowego RealWear 500, z większym wyświetlaczem Hyperdisplay. Został zaprojektowany w taki sposób, aby jeszcze bardziej ułatwić pracę w przemyśle oraz tam, gdzie pomocne staje się wykorzystanie komputera bez konieczności użycia rąk, za pomocą komend głosowych.

contact image

Zadaj nam pytanie