Przemysł paliwowy

17.02.2023
Przemysł paliwowy

Przemysł paliwowy - urządzenia ATEX

Podstawowym wymogiem w przemyśle paliwowym jest zgodność urządzeń z dyrektywą ATEX pozwalająca na używanie danego urządzenia w strefie zagrożenia wybuchem.

W naszej ofercie posiadamy urządzenia z grupy II, czyli przeznaczone do pracy w obszarach zagrożonych wybuchem gazów, par i mgieł (z wykluczeniem pracy w kopalniach).

Do mniej wymagających środowisk dostępne są wersje EX najpopularniejszych tabletów w naszej ofercie (Getac F110, Getac T800, Getac K120, Getac UX10), które spełniają wymagania urządzeń dla kategorii 2GD – Strefa 2/22). Więcej informacji na temat ich specyfikacji można znaleźć na naszych podstronach dedykowanym tym produktom. Wersje tabletów spełniające wymagania ATEX mają oznaczenie EX przy symbolu produktu.

 

Navigator Z1: tablet nasobny do stref zagrożonych wybuchem

Z myślą o przemyśle paliwowym powstał Realwear Navigator Z1: sterowany głosem tablet przystosowany do noszenia na głowie. Urządzenie jest odporne na wodę i pył, upadki, a także certyfikowane do pracy w Strefach zagrożonych wybuchem ATEX Zone 1. Urządzenie pozwala na wygodne dokumentowanie własnej pracy, przeglądanie dokumentów a z odpowiednim oprogramowaniem zdalną pomoc techniczną, inspekcje i instrukcje krok po kroku czy wizualizację danych IIoT.

 

 

 

Artykuły branżowe

 • image
  2021-11-04 08:00:00 RealWear
  Pięć zalet wdrożenia urządzeń rzeczywistości wspomaganej

  W Przemyśle 4.0 to rzeczywistość rozszerzona (Augmented Reality) oraz rzeczywistość wirtualna (Virtual Reality) zwykle błyszczą w świetle jupiterów jako kolejny wielki skok zwiększający wydajność pracowników. W rzeczywistości te technologie nie zawsze okazują się praktyczne przy zastosowaniach w zakładach produkcyjnych czy stosowaniu przez pracowników terenowych, często powodując ich nadmierne rozpraszanie i związane z tym niebezpieczeństwa.

  I tutaj na scenę wchodzi  aR, rzeczywistość wspomagana (assisted Reality). Ale czym jest rzeczywistość wspomagana i czym różni się od rzeczywistości rozszerzonej?

 • smart glasses
  2022-12-12 14:06:00
  Smart glasses Vuzix dostępne w Elmark Automatyka!

  Do naszego portfolio urządzeń nasobnych napędzanych rzeczywistością wspomaganą i rozszerzoną dołączyły rozwiązania Vuzix. Czym są nagłowne komputery od czołowego amerykańskiego producenta i w jakich branżach sprawdzą się najlepiej? Przeczytaj.  

 • 2023-02-13 07:56:00
  Nowy RealWear Navigator 520 z większym wyświetlaczem Hyperdisplay

  RealWear 520, czyli następca flagowego RealWear 500, z większym wyświetlaczem Hyperdisplay. Został zaprojektowany w taki sposób, aby jeszcze bardziej ułatwić pracę w przemyśle oraz tam, gdzie pomocne staje się wykorzystanie komputera bez konieczności użycia rąk, za pomocą komend głosowych.

contact image

Zadaj nam pytanie