Logistyka i magazyny

17.02.2023
Logistyka i magazyny

Tablety do instalacji na wózkach widłowych

Magazyny stanowią wymagające środowisko pracy, gdzie zadowolenie klientów i obroty firmy zależą od niezawodności urządzeń umożliwiających efektywne i terminowe wykonywanie zadań. Branża logistyki cechuje się dynamiczną pracą przez całą dobę w trudnych warunkach, co sprawia, że wytrzymałość i jakość sprzętu odgrywają kluczową rolę.

Proponowane przez nas wzmocnione tablety typu rugged są odporne na upadki z wysokości do 180 cm oraz kluczowe w tym przypadku wstrząsy, wibracje, a także oferują szczelność na poziomie do IP66. Szeroki zakres temperatury pracy pozwala również na wykorzystanie tych pancernych tabletów w chłodniach.

Tablety przemysłowe, dzięki swojej mobilności, wytrzymałości i szerokiej gamie zintegrowanych akcesoriów, mogą także stanowić alternatywę dla klasycznych kolektorów ręcznych. Zintegrowane skanery kodów kreskowych i/lub czytniki RFID (w tym UHF RFID) pozwalają nie tylko na wprowadzanie danych, ale także na ich podgląd na żywo i ewentualną edycję.

Tradycyjne terminale stosowane na wózkach widłowych było dużymi ciężkimi urządzeniami montowanymi na stałe na danym wózku. Tablety dostępne w naszej ofercie stanowią nieco inne podejście do tego zagadnienia.  Oferowane przez nas dedykowane stacje dokujące zapewniają ładowanie urządzenia, replikację portów, a także w specjalnej wersji podłączenie anteny zewnętrznej wzmacniającej odbiór sygnałów GPS, LTE i WLAN. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by w razie potrzeby wypiąć tablet ze stacji dokującej i przejść z nim w niedostępne dla wózka miejsce.

 

Assisted Reality w logistyce magazynowej

Realwear Navigator 500 czy produkty VUZIX to sterowane głosem komputery przystosowane do noszenia na głowie oferujące zupełnie nowe możliwości. Operator może mieć swój terminal tuż przed własnym okiem. Urządzenie waży niewiele, nie wymaga rąk do jego obsługi, a odpowiednio ustawione, nie ogranicza pola widzenia. Jest zawsze przy nim.

Optymalizacja pracy magazynu przy pomocy VUZIX M400:

 

Artykuły branżowe

 • image
  2021-11-04 08:00:00 RealWear
  Pięć zalet wdrożenia urządzeń rzeczywistości wspomaganej

  W Przemyśle 4.0 to rzeczywistość rozszerzona (Augmented Reality) oraz rzeczywistość wirtualna (Virtual Reality) zwykle błyszczą w świetle jupiterów jako kolejny wielki skok zwiększający wydajność pracowników. W rzeczywistości te technologie nie zawsze okazują się praktyczne przy zastosowaniach w zakładach produkcyjnych czy stosowaniu przez pracowników terenowych, często powodując ich nadmierne rozpraszanie i związane z tym niebezpieczeństwa.

  I tutaj na scenę wchodzi  aR, rzeczywistość wspomagana (assisted Reality). Ale czym jest rzeczywistość wspomagana i czym różni się od rzeczywistości rozszerzonej?

 • smart glasses
  2022-12-12 14:06:00
  Smart glasses Vuzix dostępne w Elmark Automatyka!

  Do naszego portfolio urządzeń nasobnych napędzanych rzeczywistością wspomaganą i rozszerzoną dołączyły rozwiązania Vuzix. Czym są nagłowne komputery od czołowego amerykańskiego producenta i w jakich branżach sprawdzą się najlepiej? Przeczytaj.  

 • 2023-02-13 07:56:00
  Nowy RealWear Navigator 520 z większym wyświetlaczem Hyperdisplay

  RealWear 520, czyli następca flagowego RealWear 500, z większym wyświetlaczem Hyperdisplay. Został zaprojektowany w taki sposób, aby jeszcze bardziej ułatwić pracę w przemyśle oraz tam, gdzie pomocne staje się wykorzystanie komputera bez konieczności użycia rąk, za pomocą komend głosowych.

contact image

Zadaj nam pytanie