Pogotowie

17.02.2023
Pogotowie

Tablety dla pogotowia (karetek)

Stworzenie ogólnokrajowego Systemu Wspomagania Dowodzenia  Państwowego Ratownictwa Medycznego  (SWD PRM) stworzyło potrzebę wyposażenia ambulansów w niezawodne tablety służące do jego obsługi oraz nawigowania załogi do miejsca zdarzenia. Kryteria jakie powinno spełniać urządzenie są jasne. Urządzenie musi być odporne na upadki, wstrząsy, wibracje, skrajne temperatury oraz posiadać duży, a jednocześnie odporny na uderzenia ekran o dużej jasności.

W tej sytuacji jako naturalny wybór nasuwają się rozwiązania producentów Durabook i Getac. Firma Durabook, czerpiąc z doświadczenia w branży ratownictwa medycznego, znacząco ulepszyła nową generację tabletów przemysłowych. Z kolei komputery wzmocnione firmy Getac sprawdzają się nawet w najtrudniejszych warunkach na polach bitwy, co czyni je również odpowiednimi dla wymagań ratownictwa medycznego. Tablety klasy rugged Durabook R11 oraz Getac F110 charakteryzują się szczelnością na poziomie IP66 i przekątną ekranu 11.6” o jasności nawet do 1000 nitów, dzięki czemu sprawdzą się w każdych warunkach pogodowych.

Niezbędne są tej aplikacji są również akcesoria umożliwiające wygodną prace w ambulansie. W ofercie dostępne są dedykowane stacje dokujące zapewniające ładowanie urządzenia, replikację portów, a także w specjalnej wersji podłączenie anteny zewnętrznej wzmacniającej odbiór sygnałów GPS, LTE i WLAN.

Gwarancja 36 miesięcy także na uszkodzenia mechaniczne:

U obu producentów dostępna jest 36-miesięczna gwarancja na uszkodzenia mechaniczne, jednak w przypadku marki Durabook jest to niestandardowa opcja, która wymaga dopłaty. W obu przypadkach okres gwarancji może zostać rozszerzony nawet do 60 miesięcy.

 

 

Zdalne wsparcie dla ratowników medycznych

Realwear Navigator, bezdotykowy tablet sterowany głosem oferuje ratownikom zupełnie nowe możliwości. Operator może połączyć się z lekarzem specjalistą nawet z miejsca wypadku, nie zajmując przy tym rąk i nie przerywając czynności ratunkowych. Dzięki transmisji obrazu i dźwięku na żywo może uzyskać natychmiastową pomoc w sytuacjach przerastających jego wiedzę lub uprawnienia.

Urządzenie można także wykorzystać do inspekcji ambulansu lub jego wyposażenia za pomocą przygotowanych wcześniej wypełnianych komendami głosowymi cyfrowych formularzy. Podobnych formularzy można użyć do stworzenia wywiadu i przesłania do szpitala jeszcze przed dowiezieniem do niego pacjenta.

 

 

Artykuły branżowe

 • image
  2021-11-04 08:00:00 RealWear
  Pięć zalet wdrożenia urządzeń rzeczywistości wspomaganej

  W Przemyśle 4.0 to rzeczywistość rozszerzona (Augmented Reality) oraz rzeczywistość wirtualna (Virtual Reality) zwykle błyszczą w świetle jupiterów jako kolejny wielki skok zwiększający wydajność pracowników. W rzeczywistości te technologie nie zawsze okazują się praktyczne przy zastosowaniach w zakładach produkcyjnych czy stosowaniu przez pracowników terenowych, często powodując ich nadmierne rozpraszanie i związane z tym niebezpieczeństwa.

  I tutaj na scenę wchodzi  aR, rzeczywistość wspomagana (assisted Reality). Ale czym jest rzeczywistość wspomagana i czym różni się od rzeczywistości rozszerzonej?

 • smart glasses
  2022-12-12 14:06:00
  Smart glasses Vuzix dostępne w Elmark Automatyka!

  Do naszego portfolio urządzeń nasobnych napędzanych rzeczywistością wspomaganą i rozszerzoną dołączyły rozwiązania Vuzix. Czym są nagłowne komputery od czołowego amerykańskiego producenta i w jakich branżach sprawdzą się najlepiej? Przeczytaj.  

 • 2023-02-13 07:56:00
  Nowy RealWear Navigator 520 z większym wyświetlaczem Hyperdisplay

  RealWear 520, czyli następca flagowego RealWear 500, z większym wyświetlaczem Hyperdisplay. Został zaprojektowany w taki sposób, aby jeszcze bardziej ułatwić pracę w przemyśle oraz tam, gdzie pomocne staje się wykorzystanie komputera bez konieczności użycia rąk, za pomocą komend głosowych.

contact image

Zadaj nam pytanie