Smart glasses Vuzix dostępne w Elmark Automatyka!

Bogdan Kaliński
12.12.2022
vuzix

Komputery nagłowne Vuzix w ofercie Elmark Automatyka

Grudzień 2022 roku zaowocował rozszerzeniem portfolio naszego działu wzmocnionych rozwiązań mobillnych o nowe produkty wykorzystujące rzeczywistość rozszerzoną (assisted reality). Jako oficjalny dystrybutor na terenie całej Środkowej i wschodniej Europy zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi faktami dotyczącymi tych przełomowych urządzeń.  

Inteligentne okulary do wielu zadań

Dzięki Vuzix uzyskasz płynną komunikację w myśl zasady „widzisz, to co ja widzę” między noszącym urządzenie, a osobą nadzorującą proces. Inteligentne okulary wykorzystujące rzeczywistość rozszerzoną dają niemal nieskończone możliwości wykorzystania w wielu sytuacjach. Najważniejsze z nich to: 

  • medycyna i służby ratunkowe, 
  • przemysł i procesy produkcyjne, 
  • magazynowanie, 
  • prace terenowe. 

Wprowadzenie produktów Vuzix do portfolio Elmark Automatyka stanowi konsekwentny rozwój naszej linii produktowej związanej z technologią aR. To rozwiązania, które już teraz pomagają optymalizować wiele procesów, zwiększają wydajność i precyzję pracowników oraz budują oszczędności. 
 
Pierwsze efekty, takie jak brak konieczności kosztownych delegacji, znaczny wzrost efektywności i intuicyjną wygodę pracy odczujemy od razu. Kolejne, w postaci szybkiego zwrotu z inwestycji oraz faktu, że urządzenia zwyczajnie zarabiają na siebie, są widoczne już po kilku miesiącach. 
 
Marek Ołdakowski, Członek Zarządu Elmark Automatyka, szef działu Rugged 
 

Dostępne modele smart glasses

W aktualnej ofercie znajdują się urządzenia: 
VUZIX M400 – pierwsze inteligentne okulary z dedykowaną platformą XR1, 
VUZIX M4000 – pierwsze inteligentne okulary przeznaczone dla przedsiębiorstw wykorzystujące technologię waveguide, 
Blade 2.0 – lekkie smart-okulary wykorzystujące pełnokolorową technologię waveguide.  

Vuzix – 25 lat innowacyjności

Od 1997 roku amerykański producent dostarcza rozwiązania ściśle związane z technologiami wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Obecnie firma jest liderem na rynku osobistych urządzeń wyświetlających. Posiada na swoim koncie aż 39 patentów związanych ze smart glasses. 10 kolejnych oczekuje na zatwierdzenie.  
 
Vuzix jest też laureatem licznych nagród Consumer Electronics Show (CES), skupionych przede wszystkim wokół innowacyjności rozwiązań. 
 

Jak rozwiązania assisted reality pomogą zoptymalizować procesy w Twojej firmie?

Porozmawiajmy o tym. Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat zastosowań lub samej zasady działania produktów Vuzix, odpowiem na nie. Zadzwoń lub napisz: 
605-743-155 
bogdan.kalinski@elmark.com.pl