Premiera Durabook S15. Wszechstronny 15,6” laptop, który może posłużyć jako mobilna stacja robocza Semi Rugged.

Albert Baj
26.09.2023 Durabook
durabook

20 września Durabook ogłosił wprowadzenie na rynek najcieńszego i najlżejszego 15,6" laptopa z wydajnym procesorem Intel® 12. generacji Alder Lake. Wszechstronność tego komputera i duży wybór opcjonalnych funkcji do skonfigurowania sprawiają, że nowy S15 będzie świetnym wyborem w wielu branżach, gdzie potrzebą jest najwyższej klasy laptop Semi Rugged z dużym ekranem.

Nowy 15,6" komputer Semi Rugged. Durabook S15, czyli najlżejszy i najcieńszy wzmocniony laptop.

Jak mówi Dyrektor Generalny Twinhead, Fred Kao:
„Nowy model S15 został udoskonalony, aby stworzyć optymalne urządzenie dla profesjonalnych użytkowników poszukujących najwyższej wydajności w terenie. Jego możliwości i lekka obudowa sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie dla pracowników pracujących w różnych sektorach, w tym w przedsiębiorstwach użyteczności publicznej, automotive, sektorze bezpieczeństwa publicznego, budownictwie i logistyce, a także agencjach i organizacjach rządowych i wszędzie tam, gdzie poszukuje się najwyższej klasy laptopa Semi Rugged”.

Kluczowe cechy


Na szczególne wyróżnienie zasługują m.in:

 • ekran o przekątnej 15,6” i jasność do 1000 nitów;
 • procesor Intel® 12. generacji Alder Lake (Intel® Core™ i5 lub i7);
 • certyfikat MIL-STD-810H oraz stopień ochrony IP5X zapewniający ochronę przed wnikaniem kurzu;
 • opcjonalnie dwa dyski SSD NVMe PCIe i trzeci dysk SSD SATA z możliwością obsługi w RAID 0 i RAID 1;
 • opcjonalnie NVIDIA® Quadro T1000;
 • porty I/O: USB 3.2 Gen2 (typ-A) x2, USB 3.2 Gen2 (typ-C) x1, Thunderbolt 4, microSD, HDMI, port szeregowy (RS232, RS422, RS485) x1;
 • rozbudowane opcje łączności: Thunderbolt 4, Ethernet RJ-45, Intel® WI-FI 6E AX211 i Bluetooth® V5.3 (oraz opcjonalnie 4G LTE lub 5G i wbudowany moduł GPS);
 • rozbudowane opcje bezpieczeństwa: czytnik smart card, czytnik RFID/NFC, skaner linii papilarnych, kamerę na podczerwień z funkcją rozpoznawania twarzy Windows Hello;
 • 12-godzinny czas pracy baterii i opcjonalny akumulator mostkowy umożliwiający wymianę baterii bez przerywania pracy komputera.

Znacznie podniesiona wydajność 

Aktualizacja procesora S15 do najnowszej platformy Intel® 12. generacji Alder Lake z procesorami Intel® Core™ i7 i i5 podniosła jego wydajność dwukrotnie w stosunku do poprzedniej generacji, czyli modelu S15AB G2. To sprawia, że ​​jest to idealne urządzenie dla profesjonalnych użytkowników. S15 można także wyposażyć w maksymalnie trzy urządzenia pamięci masowej: dwa dyski SSD NVMe PCIe oraz trzeci dysk SSD SATA i tym samym przekształcić w stację roboczą, umożliwiając obsługę RAID 0 i RAID 1.

Lepsze wrażenia wizualne

S15 jest wyposażony w czytelny, nawet w dużym nasłonecznieniu, wyświetlacz Full HD (1920 x 1080) DynaVue® o przekątnej 15,6" i jasności do 1000 nitów. Dzięki temu już na pierwszy rzut oka pozwala dostrzec każdy szczegół obrazu. Jest także standardowo wyposażony w grafikę Intel® Iris® Xe. Ponadto opcjonalna, dedykowana karta NVIDIA® Quadro T1000 sprawia, że ten komputer doskonale nada się do wykonywania trudniejszych zadań, np. renderowania grafiki, ilustracji architektonicznych i aplikacji CAD.

Mobilność i bezpieczeństwo

Pomimo cienkiej i lekkiej konstrukcji, S15 posiada certyfikat MIL-STD-810H, potwierdzający odporność na upadki z wysokości 120 cm oraz stopień ochrony IP5X zapewniający ochronę przed wnikaniem kurzu. 98-klawiszowa klawiatura membranowa z dedykowanym blokiem numerycznym zapewnia użytkownikowi wygodę pisania. Producent zapewnił aż 12-godzinny czas działania baterii. Laptop można także wyposażyć w akumulator mostkowy, umożliwiający wymianę baterii podczas pracy z laptopem. S15 zapewnia zaawansowane wsparcie w zakresie bezpieczeństwa: m.in. opcjonalny czytnik smart card, czytnik RFID/NFC i skaner linii papilarnych. Posiada również opcjonalną kamerę na podczerwień 5 MP z funkcją rozpoznawania twarzy Windows Hello.

Rozbudowana łączność dla współczesnych pracowników

Thunderbolt 4 i zaawansowane funkcje bezprzewodowe, w tym opcje komórkowe 4G LTE lub 5G, Intel® WI-FI 6E AX211 i Bluetooth® V5.3, S15 sprawia, że ​​łączność jest prostsza niż kiedykolwiek. S15 posiada porty USB 3.2 typu C i typu A, a wbudowany moduł GPS zapewnia dokładne śledzenie lokalizacji. Ponadto jest wyposażony w:

 • port Ethernet RJ-45,
 • port szeregowy,
 • gniazdo karty nano SIM,
 • gniazdo microSD,
 • opcjonalne 41-pinowe złącze dokujące Pogo.

Najlepsza oferta od dystrybutora VAD

Nowy model trafi do sprzedaży pod koniec tego roku i będzie dostępny na naszej platformie zakupowej. Zamówienia można składać już niedługo.

Pamiętaj, że:

 • jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Durabook i mamy przygotowane specjalne rabaty dla naszych pośredników,
 • specjaliści Rugged Experts chętnie dzielą się swoją wiedzą i pomagają w doborze odpowiedniego komputera,
 • posiadamy duży magazyn, dzięki czemu wiele modeli mamy dostępnych od ręki,
 • zapewniamy również obsługę posprzedażową.

Masz pytania lub potrzebujesz porady w zakresie optymalnej konfiguracji komputera wzmocnionego? 
Skontaktuj się z nami.

+48 22 773 7937
rugged@elmark.com.pl